Záchranářský nůž RESCUE 2dílný 246-NH-2
Kód produktu: V504079
Zkratka produktu: 246-NH-2
Popis produktu
Záchranářský nůž RESCUE 2dílný 246-NH-2
Záchranářský nůž RESCUE 246-NH-2 je vyhazovací, automatický nůž určený pro rychlou akci v krizových situacích. Jednou z mnoha výhod nože je, že vychází z konceptu nože PREDATOR a dá se tak rychle otevřít jednou rukou.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel a záchranářská čepel z nerezové oceli 420
- Trhací háček
- Střenky z odolného plastu
Nůž má čepel z nerezové oceli 420, záchranářskou čepel také z materiálu 420, která má speciální ostří na řezání nestandardních materiálů (pásy, guma, slabší vodiče) a trhací háček sloužící k bezpečnému přeříznutí bezpečnostního pásu ve vozidle.
Určení a použití: Záchranářský nůž RESCUE je koncipován nejen jako nástroj pro profesionální nasazení složkami Integrovaného záchranného systému, ale i pro běžný život, kdy se můžeme dostat do svízelné situace (například při autonehodě). Nůž RESCUE byl podroben náročným zkouškám specializovanými i běžnými složkami Hasičského záchranného sboru České republiky a vyhodnocen jako výborný pomocník. Nůž RESCUE je doporučen jako základní výbava každého záchranáře a užitečný pomocník pro mimořádné události v civilním životě.
Konstrukce a design: Robustní konstrukce nože RESCUE je zárukou jeho vysoké odolnosti a manipulaci s ním usnadňuje ergonomický tvar a zdrsnění střenek. Žlutá barva střenek napomáhá jeho snadnému nalezení.
Další vlastnosti:
- Speciální čepel zajišťuje vysokou řezivost popruhů ze syntetických vláken (například bezpečnostní pásy automobilů), ale i jiných materiálů, které je třeba přeříznout při zásahových akcích.
- Trhací háček rozšiřuje použití čepele například o možnost přetržení měděného vodiče.
- Oblé zakončení čepele je důležitým bezpečnostním prvkem pro manipulaci s nožem.
- Nůž RESCUE je možné vyrobit na přání i v levorukém provedení.
Parametry
| Délka nože | 120 mm |
| Délka čepele | 95 mm |
| Šířka čepele | 23 mm |
| Tloušťka čepele | 2,6 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 52-55 HRc |
| Materiál držadla - střenek | plast |
| Počet dílů nože | 2 |
| Pouzdro | klip |
| Hmotnost včetně obalu | 0,26 kg |
| Výrobce: | Mikov |