Záchranářský nůž RESCUE 1dílný 246-NH-1
Kód produktu: V504078
Zkratka produktu: 246-NH-1
Popis produktu
Záchranářský nůž RESCUE 1dílný 246-NH-1
Záchranářský nůž RESCUE 246-NH-1 je vyhazovací, automatický nůž určený pro rychlou akci v krizových situacích. Jednou z mnoha výhod nože je, že vychází z konceptu nože PREDATOR a dá se tak rychle otevřít jednou rukou.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel 420 (52-55 HRc) - zoubkované ostří a trhací háček
- Střenka z odolného žlutého plastu ABS
- Klip - snadné nošení
Záchranářská čepel je z materiálu 420, která má speciální ostří na řezání nestandardních materiálů (pásy, guma, slabší vodiče) a trhací háček sloužící k bezpečnému přeříznutí bezpečnostního pásu ve vozidle.
Účel a použití: Záchranářský nůž RESCUE je koncipován nejen jako nástroj pro profesionální nasazení složkami Integrovaného záchranného systému, ale i pro běžný život, kdy se můžeme dostat do svízelné situace (například při autonehodě).
Nůž RESCUE byl podroben náročným zkouškám specializovanými i běžnými složkami Hasičského záchranného sboru České republiky a vyhodnocen jako výborný pomocník. Doporučen je jako základní výbava každého záchranáře a užitečný pomocník pro mimořádné události v civilním životě.
Konstrukce a ergonomie:
- Robustní konstrukce zárukou vysoké odolnosti
- Ergonomický tvar a zdrsnění střenek usnadňují manipulaci
- Praktický klip umožňuje bezpečné nošení nože
- Žlutá barva střenek napomáhá snadnému nalezení
Speciální čepel: Zajišťuje vysokou řezivost popruhů ze syntetických vláken (například bezpečnostní pásy automobilů) i jiných materiálů potřebných při zásahových akcích. Trhací háček umožňuje přetržení měděného vodiče. Oblé zakončení čepele zvyšuje bezpečnost při manipulaci s nožem.
Střenka nože je vyrobena ze žlutého plastu ABS s ergonomickým tvarem, perfektně padnoucím do ruky.
Nůž RESCUE je možné vyrobit na přání i v levorukém provedení.
Parametry
| Délka nože | 120 mm |
| Délka čepele | 91 mm |
| Šířka čepele | 23 mm |
| Tloušťka čepele | 2,6 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 52-55 HRc |
| Materiál držadla - střenek | plast |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | klip |
| Hmotnost včetně obalu | 0,2 kg |
| Výrobce: | Mikov |