Nůž UTON - uhlíková ocel 362-OG
Kód produktu: V2004075
Zkratka produktu: 362-OG
Popis produktu
Nůž UTON - uhlíková ocel 362-OG
UTON
nůž 362-OG bez příslušenství je civilní verze legendárního armádního nože, který se začal vyrábět v 70. letech. Je známý svou jednoduchou, ale odolnou konstrukcí a spolehlivostí. Čepel nože je vyrobena z kvalitní uhlíkové oceli typu GR 1070 s tvrdostí 55-57 HRc s černěním, délkou 140 mm a má klínový výbrus. Držadlo nože je vyrobeno z tvrzené pryže, která svou přilnavostí k dlani zabraňuje snadnému sklouznutí. Má otvor pro uchycení příslušenství (pilka, pilník, bodec) a zajišťovací otvor pro šňůru paracord s kolíčkem.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel uhlíková ocel GR1070
- Držadlo tvrzená pryž
- Odolná konstrukce
Tento UTON je dodáván bez pouzdra a bez příslušenství. Pro všechny typy UTONů je k dispozici bohaté příslušenství, které se dá zakoupit i samostatně. Skládá se z několika druhů pouzder, pilky, pilníku, bodce, šňůry paracord a dřevěné dárkové krabičky DDK2.
Upozornění: Tento UTON musí mít pouzdro bez planžetové vložky, která by mohla setřít černění čepele.
Parametry
| Délka nože | 250 mm |
| Délka čepele | 140 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 3,7 mm |
| Materiál čepele | uhlíková ocel GR 1070 (12 071) |
| Tvrdost čepele | 55-57 HRc |
| Materiál držadla - střenek | tvrzená pryž |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | bez pouzdra |
| Hmotnost včetně obalu | 0,22 kg |
| Výrobce: | Mikov |