Nůž STORM
Kód produktu: V2010106
Popis produktu
Nůž STORM
Nůž STORM
Je číslovaná edice, která připomíná operaci Pouštní bouře z roku 1991, které se tehdejší Československá armáda zúčastnila jako své první zahraniční mise. Jeho design proto vychází z kombinace nože UTON, který tehdy měli vojáci u sebe, a tvarů technologie letounů Stealth, které v té době představovaly přelom ve vedení vzdušné války.
Projekt válečný veterán
Je společnou aktivitou firmy Mikov a Vojenského fondu solidarity. Jeho cílem je propojit památku hrdinství vojáků s konkrétní pomocí potřebným.
- Z každého prodaného nože STORM bude poukázáno 300 Kč Vojenskému fondu solidarity.
Konstrukce nože STORM
- Čepel nože je opatřena oboustranným ostřím.
- Spodní ostří o délce 142 mm s vyvýšeným hrotem je stejné jako u nože UTON.
- Horní ostří je rozděleno do dvou částí:
- přední sestupné v délce 74 mm navazuje na vyvýšený hrot, který zpevňuje a zvyšuje jeho bodné vlastnosti,
- zadní falešné ostří o délce 54 mm slouží jako opěrka pro palec a je protaženo směrem k záštitě na hřbetu ručky.
- Záštitu nože tvoří vyvýšený hřbet se zdrsněnou opěrkou pro palec, který přechází do vybrání ručky, a spodní prodloužená integrální záštita.
- Spodní záštita slouží jako opěrka pro ukazovák a zabraňuje sjetí ruky na ostří při manipulaci s nožem.
- Rukojeť nože je soudkového typu s příložkami z materiálu G-10 černé barvy, ergonomie vyhovuje všem uchopům bez ohledu na velikost ruky.
- V zadní části patice vystupuje mírně kovová část, aby nedocházelo k poškození střenek při úderech, v patici je 4 mm otvor pro pojistnou šňůru.
- Zdrsnění na příložkách vychází z nože UTON a je provedeno strojním obráběním.
- Příložky jsou připevněny třemi imbusovými šrouby M4 s povrchovou úpravou DLC.
- Každý nůž je opatřen značkami tvůrce, výrobce, pořadovým číslem a rokem výroby; značení je provedeno ražbou nebo laserem.
Pouzdro a příslušenství
- Textilní pouzdro se skládá ze dvou částí - modulární pochvy a oddělitelného závěsníku.
- Konstrukce pouzdra umožňuje připevnění několika způsoby k opasku i k mřížkové vazbě.
- Pochva nože je vyrobena z laminátové nehořlavé kordury 500, černé barvy.
- Popruhy jsou z polyamidu odolnému vůči otěru a roztržení.
- Na čelní straně pochvy je vygravírován rukávový znak ČSLA vz. 63 používaný v roce 1990-1991.
- Součástí balení je originální pouzdro k noži Storm, certifikát o příspěvku 300 Kč Vojenskému fondu solidarity, informační brožura o operaci Pouštní bouře a noži Storm, a samolepka.
Krátké představení vlastností nože Storm a komplexní přehled možností jeho nošení naleznete v tomto videu:

Parametry
| Délka nože | 285 mm |
| Délka čepele | 130 mm |
| Šířka čepele | 32 mm |
| Tloušťka čepele | 4,2 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 57-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | G10 |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | nylonové pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0,64 kg |
| Výrobce: | Mikov |