Nůž REPETITOR
Kód produktu: V2106032
Popis produktu
Nůž REPETITOR
Nůž REPETITOR
Je číslovaná edice, která připomíná účast českých vojáků na Balkáně v misích UNPROFOR, UNCRO, IFOR a SFOR od roku 1992. Nese na návrh NGŠ Aleše Opaty jméno kontrolního stanoviště T 23 - Repetitor, kde v rámci plnění úkolů mise UNPROFOR zahynuli v srpnu 1995 dva čeští vojáci:
- Luděk Zeman
- Petr Valeš
Jeho konstrukční pojetí je reminiscencí slavného bodáku k samopalu vzor 58. Stejně jako u předchozího projektu nože Storm, i tentokrát se autor návrhů mjr. Roman Hippík inspiroval chladnou zbraní, která je ve výzbroji naší armády již několik desetiletí a je spojena s její historií. V tomto případě se jedná o bodák k samopalu vz. 58, se kterým se setkali téměř všichni, kteří armádou prošli, ať už jako vojáci základní služby nebo vojáci z povolání.
Projekt válečný veterán
Je společnou aktivitou firmy Mikov a Vojenského fondu solidarity. Jeho cílem je propojit památku hrdinství vojáků s konkrétní pomocí potřebným. Z každého prodaného nože REPETITOR bude poukázáno 300 Kč Vojenskému fondu solidarity.
Technické parametry nože REPETITOR
- Integrální nůž s červenými příložkami z materiálu Micarta
- Čepel má středový hrot, je opatřena spodním ostřím, horním falešným ostřím a odlehčovacími žlábky
- Povrchová úprava oceli Bőhler N 690 pomocí materiálu Ceracot cobalt
- Příložky z Micarty připevněny ke stopce dvěma imbusovými šrouby
- Nůž má jednostrannou spodní záštitu a zdrsnění na hřbetu čepele pro opěru palce
- Kruhová patice s otvorem k připevnění provázku a sedmi ploškami
- Značky tvůrce, výrobce, pořadové číslo a rok výroby vyznačeny laserem
Pouzdro a příslušenství
- Velmi lehké a skladné pouzdro z laminované cordury s plastovou vložkou, která aretuje nůž v pochvě
- Rukojeť nože fixována k závěsnému popruhu dvěma upínacími pásky s druky
- Povrch pouzdra stejného materiálu jako výstrojní součástky armády
- Pouzdro lze upevnit k opasku několika způsoby a k molle vazbě
- Na přední lícové straně pouzdra je v dolní části heraldický znak používaný na vojenské technice Československé armády v době misí na Balkáně
- Součástí balení je originální pouzdro, certifikát o příspěvku 300 Kč Vojenskému fondu solidarity, informační brožura o operaci Pouštní bouře a noži Repetitor, paracord a samolepka
Krátké představení vlastností nože Repetitor a komplexní přehled možností jeho nošení naleznete v tomto videu:

Parametry
| Barevné provedení | červená |
| Délka nože | 275 mm |
| Délka čepele | 149 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 4,9 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 58-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | Ceracote cobalt |
| Materiál držadla - střenek | Micarta |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | nylonové pouzdro |
| Hmotnost včetně obalu | 0,35 kg |
| Výrobce: | Mikov |