Nůž GOLAK
Kód produktu: V2311041
Popis produktu
Nůž GOLAK
Nůž GOLAK
GOLAK je číslovaná edice nože, která připomíná účast našich vojáků v mírové misi v Kosovu, která měla za úkol stabilizovat tamní situaci.
Jeho design byl částečně inspirován útočným nožem vz. 85 a jeho dýkovitou čepelí, který byl vojáky v balkánských misích také používán. Integrální dýka GOLAK tak vznikla propojením jeho tvaru s křivkami balkánských dýk.
Název GOLAK pak nese podle kupovitého kopce - dominantě sektoru přidělenému českým vojákům.
Projekt Válečný veterán je společnou aktivitou firmy Mikov a Vojenského fondu solidarity Armády České republiky. Jeho cílem je propojit památku hrdinství vojáků Armády České republiky s konkrétní pomocí potřebným.
Informace o produktu:
- Z prodeje každého kusu nože je na Vojenský fond solidarity poukázáno 300 Kč.
- Design: mjr. Ing. Roman Hippík
- Typ: Integrální nůž s pevnou čepelí
- Každý nůž je opatřen značkami tvůrce, výrobce, pořadovým číslem a rokem výroby.
Parametry
| Balení | Papírová krabička s eurozávěsem |
| Barevné provedení | oliva |
| Délka nože | 286 mm |
| Délka čepele | 138 mm |
| Šířka čepele | 33 mm |
| Tloušťka čepele | 4,8 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 58-60 HRc |
| Povrchová úprava čepele | DLC |
| Materiál držadla - střenek | G10 |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | Kydex se závěsníkem a fixač. šňůrou |
| Hmotnost včetně obalu | 0,3 kg |
| Výrobce: | Mikov |