Lovecký zavírací nůž HABLOCK 220-DD-1
Kód produktu: V909313
Zkratka produktu: 220-DD-1
Popis produktu
Lovecký zavírací nůž HABLOCK 220-DD-1
Exklusivní lovecký zavírací nůž HABLOCK 220-DD-1 představuje vrcholnou řadu série HABLOCK. Jedná se o luxusní variantu tradičního loveckého zavíracího nože, která je definována použitím damaškové oceli. Díky kompletní ruční výrobě a zpracování se jedná o absolutně unikátní, praktický, spolehlivý a elegantní nůž určený pro lovce a milovníky přírody, ale jeho kvality ocení i sběratelé a milovníci exkluzivního řemesla. Díky ergonomickému tvaru rukojeti umožňuje příjemný a bezpečný úchop. Luxusní kožené pouzdro v ceně.
Klíčové vlastnosti nože:
- Unikátnost: Díky kresbě damaškové oceli a textuře mamutoviny je každý vyrobený kus naprostým originálem.
- Materiál čepele: Čepel je vyrobena z nerezové damaškové oceli PMC 27 (57-60 HRc), která v sobě spojuje houževnatost oceli 12C27 a tvrdost oceli RWL 34.
- Střenky z exotického dřeva.
- Bezpečnost: Nůž je vybaven tradiční hřbetní pojistkou Backlock, která je u tohoto modelu často doplněna o zdobné prvky.
Popis a detailní informace:
Nůž HABLOCK je navržen s důrazem na ergonomii. I přes své luxusní provedení si zachovává tvar, který umožňuje bezpečný a pohodlný úchop. Čepel má hladké ostří a klasický tvar vhodný pro precizní řezy. Střenky jsou vyrobeny z exotického dřeva. Pojistka Backlock zaručuje uzamčení čepele nože v otevřené poloze a neutralizuje riziko úrazu způsobené jejím samovolným zavřením. Pro správnou funkci pojistky je nutné, aby byl nůž vybaven silným perem, proto může být její chod tužší. Nůž je dodáván v luxusním koženém pouzdře. Tento model se vyrábí výhradně na zakázku.
Parametry
| Délka nože | 195 mm |
| Délka čepele | 80 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 2,6 mm |
| Materiál čepele | PMC 27 - Damašková ocel |
| Tvrdost čepele | 57-60 HRc |
| Materiál držadla - střenek | dřevo |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | kožené pouzdro |
| Typ pojistky | backlock |
| Hmotnost včetně obalu | 0 kg |
| Výrobce: | Mikov |