Kapesní zavírací nůž RYBIČKA
Zkratka produktu: 130-NZn-1
Provedení
Popis produktu
Kapesní zavírací nůž RYBIČKA
Rybička
je legendární kapesní zavírací nůž, který vlastnil snad každý z nás. Většině se při pohledu na ni okamžitě vybaví dětství, letní tábory, vůně ohně a první toulky přírodou. Jen málokterý český předmět má tak silný emoční náboj a zároveň tak dlouhou řemeslnou tradici. První nůž ve tvaru Rybičky vznikl již před více než sto lety. Design se za celou dobu nezměnil, ale výrazně se zvýšila kvalita. Původní dřevěné střenky postupně nahradily střenky plechové. Současné střenky jsou odlity ze zinkové slitiny s povrchovou úpravou zinkochromát. Uhlíkovou čepel nahradila čepel z kvalitní nerezové oceli typ 420 s tvrdostí 52-55 HRc. Střenka se vyrábí v barvě: stříbrná, žlutá, žlutá stonewash.
Dnes už Rybička není jen nostalgickým suvenýrem z minulosti. Stále častěji si nachází místo jako praktický EDC (Every Day Carry) nůž pro každodenní nošení, spolehlivý pomocník pro drobné práce, hubaření nebo dokonce jako stylový doplněk, který oslovuje i mladší generace.
Klíčové vlastnosti nože:
- Legenda mezi kapesními noži
- Čepel z nerezové oceli 420
- Střenky ze zinkové slitiny
- K noži je možné dokoupit i dárkové krabičky a tím z tohoto nože udělat krásný dárek pro Vaše přátele i rodinu
Barevné provedení střenek se vzhledem k použité povrchové úpravě zinkochromátem může u jednotlivých výrobků lišit. Tato Rybička je jedním ze čtyř výrobků firmy Mikov s.r.o. Mikulášovice, na které jsme získali certifikát Regionální výrobek. Jedná se tak o poctivý kus tuzemské historie, který se stále vyrábí přímo v České republice.
Parametry
| Délka nože | 78 mm |
| Délka čepele | 55 mm |
| Šířka čepele | 11 mm |
| Tloušťka čepele | 1,3 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420 |
| Tvrdost čepele | 52-55 HRc |
| Materiál držadla - střenek | zinek |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | bez pouzdra |
| Typ mechanismu | Zavírací |
| Typ pojistky | bez pojistky |
| Provedení | stříbrná, žlutá, žlutá stonewash |
| Hmotnost včetně obalu | 0,04 kg |
| Výrobce: | Mikov |