Zahradnický nůž GRAFT očkovací 352-NH-1
Kód produktu: 121483
Zkratka produktu: 352-NH-1
Popis produktu
Zahradnický nůž GRAFT očkovací 352-NH-1
Zahradnický nůž očkovací 352-NH-1 je specializovaný pevný nůž určený především k očkování rostlin, který kombinuje funkčnost, odolnost a dostupnou cenu.
Očkovací nůž (tzv. "očkovák") se od běžných zahradnických nožů liší specifickým tvarem čepele a přítomností výstupku pro odchlípnutí kůry. Je navržen pro precizní práci při šlechtění stromů a keřů.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel 425 (53-55 HRc) - rovné ostří, které je ideální pro provádění čistých, rovných řezů do kůry a dřeva, což je nezbytné pro úspěšné srůstání roubu s podnoží,
- Očkovací výstupek (na hřbetu u špičky) - slouží k bezpečnému a šetrnému nadzvednutí kůry po provedení řezu ve tvaru písmene T, aniž by došlo k poškození pletiv,
- Rukojeť - odolný plast.
Využití nože:
- Očkování,
- čištění ran,
- běžné zahradnické práce.
Pro zachování dlouhé životnosti a maximální ostrosti doporučujeme nůž po každém použití očistit od zbytků rostlinných šťáv a smůly. Také doporučujeme ostřit na jemném brusném kameni nebo ocílce, aby se udržela břitva potřebná pro hladké řezy.
Parametry
| Balení | PVC obal |
| Délka nože | 160 mm |
| Délka čepele | 50 mm |
| Šířka čepele | 14 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 425 |
| Tvrdost čepele | 53-56 HRc |
| Materiál držadla - střenek | plast |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | bez pouzdra |
| Hmotnost včetně obalu | 0,04 kg |
| Výrobce: | Mikov |