Nůž UTON
Zkratka produktu: 362-NG
Materiál čepele
Popis produktu
Nůž UTON
UTON
nůž 362 bez příslušenství je legendární český armádní nůž, který se začal vyrábět v 70. letech a dodnes ho používá Armáda České republiky a Policie České republiky. UTON byl původně navržen pro průzkumníky, parašutisty a letce. Je známý svou jednoduchou, ale odolnou konstrukcí a spolehlivostí. Čepel s délkou 140 mm má klínový výbrus, na pohledové straně je vyraženo číslo (NG-0007, BG-0008). Držadlo nože je vyrobeno z tvrzené pryže, která svou přilnavostí k dlani zabraňuje snadnému sklouznutí. Má otvor pro uchycení příslušenství (pilka, pilník, bodec) a zajišťovací otvor pro šňůru paracord s kolíčkem. Čepel se vyrábí ve variantě: nerez 420, Bőhler N690.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel klínový výbrus
- Držadlo tvrzená pryž
- Odolná konstrukce
Tento UTON je dodáván bez pouzdra a bez příslušenství. Pro všechny typy UTONů je k dispozici bohaté příslušenství, které se dá zakoupit i samostatně. Skládá se z několika druhů pouzder, pilky, pilníku, bodce, šňůry paracord a dřevěné dárkové krabičky DDK2.
Parametry
| Délka nože | 250 mm |
| Délka čepele | 140 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 3,7 mm |
| Materiál čepele | nerezová ocel 420, BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 53-55 HRc, 57-59 HRc |
| Materiál držadla - střenek | tvrzená pryž |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | bez pouzdra |
| Hmotnost včetně obalu | 0,22 kg |
| Výrobce: | Mikov |