Nůž UTON STONEWASH - ocel N690 362-BG/STONEWASH
Kód produktu: V2203030
Zkratka produktu: 362-BG/STONEWASH
Popis produktu
Nůž UTON STONEWASH - ocel N690 362-BG/STONEWASH
UTON
nůž 362-BG bez příslušenství je civilní verze legendárního armádního nože, který se začal vyrábět v 70. letech. Je známý svou jednoduchou, ale odolnou konstrukcí a spolehlivostí.
Čepel nože je vyrobena z velmi kvalitní nerezové oceli Böhler N690 s tvrdostí 57-59 HRc délkou 140 mm. Má klínový výbrus, na pohledové straně ražbu 0008 a povrchovou úpravu STONEWASH, což je matný vzhled vzniklý omíláním čepele při výrobě.
Držadlo dýky je vyrobeno z tvrzené pryže, která svou přilnavostí k dlani zabraňuje snadnému sklouznutí. Má otvor pro uchycení příslušenství (pilka, pilník, bodec) a zajišťovací otvor pro šňůru paracord s kolíčkem.
Klíčové vlastnosti nože:
- Čepel nerezová ocel Böhler N690
- Držadlo tvrzená pryž
- Odolná konstrukce
Tento UTON je dodáván bez pouzdra a bez příslušenství. Pro všechny typy UTONů je k dispozici bohaté příslušenství, které se dá zakoupit i samostatně. Skládá se z několika druhů pouzder, pilky, pilníku, bodce, šňůry paracord a dřevěné dárkové krabičky DDK2.
Parametry
| Délka nože | 250 mm |
| Délka čepele | 140 mm |
| Šířka čepele | 24 mm |
| Tloušťka čepele | 3,7 mm |
| Materiál čepele | BÖHLER N690 |
| Tvrdost čepele | 57-59 HRc |
| Povrchová úprava čepele | STONEWASH |
| Materiál držadla - střenek | tvrzená pryž |
| Počet dílů nože | 1 |
| Pouzdro | bez pouzdra |
| Hmotnost včetně obalu | 0,22 kg |
| Výrobce: | Mikov |